blog wanna prysznic

Wanna czy prysznic?

Nie zawsze metraż mieszkania pozwala na wybór wanny oraz prysznica. Dlatego jak wybrać jeden wariant?
Decyzja o zakupie wanny lub prysznica zależy od preferencji i potrzeb użytkownika, jak również od wielkości i możliwości łazienki.
Większość osób relaksuje się, wycisza i odpręża w wannie. Jest też niezastąpiona w przypadku posiadania małych dzieci. Zwolennicy natrysków jako zaletę wskazuje ich ekonomiczność pod kątem zużycia wody.
Klienci decydujący się na wannę powinni mieć na uwadze jej wielkość. Standardowa prostokątna zabudowa ma szerokość 70-100cm i długość 140-180cm. Istotne jest, aby przed wanną pozostawić przynajmniej 90cm, aby móc swobodnie się poruszać.
W przypadku pryszniców ich minimalna wielkość wynosi 80×80 cm lub 90×90 cm. Są to minimalne wymiary zapewniające względną swobodę ruchów. Ważne jest, aby pozostawić wolą przestrzeń, która podobnie jak w przypadku wanny umożliwi nam swobodne wyjście spod prysznica. Istotna jest również decyzja o sposobie otwierania drzwi prysznicowych – uchylne wymagają większej przestrzeni przed kabiną, przesuwne lub składane z pewnością sprawdzą się w ciasnych pomieszczeniach.
Istnieją dwie świetne alternatywy głębokie brodziki w prysznicach lub zabudowane wanny. Decydując się na jeden z tych wariantów otrzymujemy „dwa w jednym”. Prysznic z brodzikiem do 30cm, które jest dobrą opcją dla rodzin z dziećmi lub wannę z prysznicem-zamontowanie zestawu prysznicowego w wannie i zabudowanie parawanem nawannowym.
Chętnie pomożemy Ci podjąć tą decyzję.
Skontaktuj się z nami, a ocenimy możliwości Twojej łazienki.

Zobacz również: Piotr Jończyk z rekordem Guinessa